Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak dobrej oferty kursu gotowania dla dzieci!

Dzieci lubią uczestniczyć w kuchni – wybierać i podawać składniki czy przystrajać ciastka. Chciałabyś rozwinąć zapał kulinarny swojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci uczy małych kucharzy samodzielności

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci rozwijają swoją pomysłowość i uczą się niezależności i co niesłychanie ważne – nabywają przydatne umiejętności. A przy tym wspaniale się bawią. Ćwiczenie prostych przepisów, dobieranie oraz mieszanie ingredientów oraz łączenie ciekawych smaków – to wszystko sprawia, iż maluchy ochoczo eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach mogą również brać udział rodzice, dlatego jest to doskonała okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co ugotowały.

Jak prowadzony jest kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty trwają trzy godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W trakcie kursu uczestnicy przygotowują deser i danie główne. Młodzi wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy, albo przygotować wyborny makaron na słodko bądź słono. W czasie warsztatów dzieci przygotowują także wyśmienitą deser – mus z polewą owocową i mascarpone. Nauka połączona z zabawą to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ulubionych potraw niesie pociechom mnóstwo szczęścia. Nawet najbardziej niesforne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w ozdabianiu tortu czy przyrządzaniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i odpowiednie podejście do dzieci.

Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]