Czym jest food pairing?

Zajrzyj na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/, aby uzyskać informacje o food pairing.

Chociaż przywykliśmy do konkretnych połączeń smaków, nie znaczy to, że parowanie ze sobą produktów, które pozornie całkiem do siebie nie pasują, nie może dać intrygujących i, co najważniejsze, smakowitych efektów. Uświadamiamy sobie to coraz częściej. Duży wpływ na nasz zmysł smaku miało naturalnie możliwość kupna niedostępnych przedtem w Polsce produktów, jak również otworzenie się na odmienne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie egzotycznych sosów owocowych z mięsem nikogo już nie dziwi. Osoby, które posmakowały takich wyjątkowych fuzjach aromatów w wielu przypadkach podejmują własne próby i na własną rękę szukają jeszcze bardziej dziwnych zestawień. Aby te jednakże przyniosły spodziewane wyniki, wypada uprzednio zaopatrzyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Chcąc, by nasze kulinarne poszukiwania faktycznie stały się źródłem uniesień oraz pozwalały odkryć nowe smakowe doznania, należy postępować zgodnie z regułami obowiązującymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są jedynie wskazówkami, o których należy pamiętać, by smaki zespalają się w nietuzinkową, lecz harmonijną całość. Najlepiej zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak nazywa się się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym mniemaniu uważane są za całkiem ze sobą niewspółgrające. Wszystkie zasady food pairingu są tymczasem gruntownie przemyślane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza obecności konkretnych składników w wykorzystywanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko jedzenia, lecz też napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing szkolenie wyłącznie z profesjonalnym szefem kuchni

Food pairing wymaga bujnej fantazji i instynktu, niemniej jednak to nie one okazują się najważniejsze. W większym stopniu liczy się teoretyczna wiedza z obszaru zawartości konkretnych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Tym samym rozsądnym pomysłem będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez wykwalifikowanego szefa kuchni – głównie dlatego, że przekazanie niezbędnej wiedzy trwa na ogół kilka godzin.

Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]