Terapia małżeńska – rozwiąż problemy z partnerem

terapia par UK,  terapia małżeńska UK

Każde małżeństwo może popaść w najróżniejsze problemy. Na szczęście obecnie można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może pomóc?

Do terapeuty udają się pary borykające się z bardzo różnymi kłopotami. Fachowiec pomaga pokonać kryzysy powiązane ze zdradą jednego z małżonków, a także pomoże w razie nałogów, jednak tutaj nierzadko niezbędne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w okresie problemów zdrowotnych małżonków lub ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, gdy między żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać trudności i scementować związek. Lepsza staje się komunikacja między partnerami – dzięku temu ich związek rozkwita, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia partnerom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn leżących u podłoża partnerskich trudności. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, żeby efektywnie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że na chwilę obecną bez większych problemów można znaleźć polskiego psychologa też na terenie UK. Mówienie po polsku ułatwia terapię oraz zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Również na emigracji warto zawalczyć o własne małżeństwo, które nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a z jej pomocą związek jest w stanie wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339