Psycholog w UK – kiedy może pomóc?

Szukasz profesjonalnej pomocy polskiego psychologa Northampton? Skieruj się na psychoterapia-uk.pl.

Po przystąpieniu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej oraz otwarciu zagranicznych rynków pracy na naszych rodaków, Polacy chętnie poczęli wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii. Aktualnie przez Brexit zjawisko emigracji wyhamowało, lecz ciągle nie brakuje ludzi skłonnych do zatrudnienia się bądź rozpoczęcia nauki właśnie w UK. Często jednak emigracja do Wielkiej Brytanii może wywoływać ogrom problemów, z którymi trudno jest się uporać bez pomocy specjalisty wyjątkowo.

Polski psycholog w UK – z jakimi utrapieniami się upora?

Przebywanie na Wyspach oraz związana z tym rozłąka z bliskimi, jak również praca na terenie obcego kraju, generują mnóstwo komplikacji, którym wyjątkowo trudno jest podołać. Rozłąka z rodziną często wywołuje bardzo dużą sytuację stresową. Do tego w wielu wypadkach dochodzą także trudności ze znalezieniem pracy lub integracją z nowymi współpracownikami. Bariera językowa, która nadal jest na porządku dziennym, powoduje, że w krótkim czasie dochodzi do odcięcia się od znajomych z pracy. A od tego już tylko niewielki krok do utrudniających normalne funkcjonowanie wahań nastroju czy nasilenia odruchów o charakterze agresywnym. Zachowania tego rodzaju niezwykle trudno jest poskromić samodzielnie. Z tego powodu nie trzeba bać się sięgania po pomoc specjalisty. Wizyta u psychologa okazuje się być najlepszym wyjściem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda przebieg takiej rozmowy?

Każda rozmowa z psychologiem odbywa się w bezpiecznej atmosferze oraz pełnej dyskrecji. Nie należy bać się, że informacje , które zostały przekazane w czasie sesji będą powierzone kolejnej osobie. Na psychologu ciąży wszak obowiązek zachowania tajemnicy , a zwolnić z niej ma prawo jedynie sąd. Psycholog to osoba, przed którą nie trzeba ukrywać swoich kłopotów i niedoskonałości – jego zadaniem jest pomoc w ich rozwiązaniu. Specjalista ten instruuje, jak radzić sobie ze stresem, a także pomaga rozpoznawać sytuacje konfliktowe. Polski psycholog w UK to świetny wybór. Konsultacja odbywa się w języku polskim, za sprawą czego odbywa się sprawniej oraz swobodnie. Osoba zgłaszająca się z problemem nie musi bowiem obawiać się tego, czy będzie zrozumiana i czy sama prawidłowo zrozumie to, co radzi jej specjalista.

Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339