Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Polacy stopniowo przekonują się, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, kurz czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz łatwe w użyciu.