Na czym polega endodoncja mikroskopowa?

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym tematem. Obecnie jednak, stosując odpowiednie narzędzia i – co najważniejsze – skuteczne leki znieczulające, lekarze mogą zagwarantować nam, iż leczenie okaże się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, jeśli pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, przez co stomatolog jest w stanie dostać się do głęboko położonych warstw zęba. Dobrze przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie narzędzi. Których?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Obok narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do ekranu w zasięgu wzroku lekarza, ograniczając niemal do zera ryzyko różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie także sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej dokładności umożliwiają specjalne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują także odpowiednie narzędzia, jakie umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie wizyty oraz poprawienie samopoczucia leczonego.

Refundowane leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie zawsze jest ono refundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś pełnopłatne. Jeśli będzie ono potrzebne, dobrze udać się do stomatologa posługującego się nowoczesnymi akcesoriami i zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci piszą w sieci.