Lampa BEYOND – skuteczny sposób na wybielanie zębów

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie codziennie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – odzyskaj lśniące i perłowe zęby

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby wybielające (pasty, paski, nakładki), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Lekarze szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po 3 sesjach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – sprawdź barwę zębów przed naświetlaniem

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg zaczyna się od przeglądu stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu ustala się kolor zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest też dobre dobranie odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście odcieni, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu należy unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z jakichś względów nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.