Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie rześkości nadają jony ujemne tworzące się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pozytywnie oddziałują na nasze środowisko i zdrowie oraz neutralizują niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja zachodzi w rezultacie emitowania ogromnej ilości ciepła, wpływu intensywnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak telewizory, laptopy czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by znowu poczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić szkodliwe bakterie i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego osłabienia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w biurach, szpitalach, szkołach czy urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.