Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących laserowej korekcji wzroku? Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl

Komfort na co dzień, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy praca w rozmaitych zawodach – to tylko niektóre z powodów, które przekonują pacjentów do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie nieprzerwanie rośnie, do czego przyczynia się zapewne doskonalsza technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz niesłychanie nikłe niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań. Za wykonaniem zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają wszak, że zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, ponieważ stanowią czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekta wzroku – skuteczność i mała inwazyjność

Laserowa korekcja wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku uzyskuje się znakomite rezultaty. Zmniejszając jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast wyeliminować problem dalekowzroczności. Obecnie bardzo popularnym typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego modelowania, a przy tym minimalizuje niebezpieczeństwo naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad widzenia przemawia sporo czynników. Najważniejsze to z całą pewnością mała inwazyjność, skuteczność, dokładność, jak również minimalne ryzyko komplikacji. Należy wspomnieć również o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – czy są przeciwwskazania?

Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba być przygotowanym na to, że w pewnych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, schorzenia oczu takie jak zaćma, wiek poniżej 21 roku życia czy ciążę oraz karmienie piersią.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]