Aparat do fali uderzeniowej – nieinwazyjna terapia

Więcej o fala uderzeniowa aparat.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga leczyć schorzenia różnego typu. Jak jest stosowana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w medycynie sportowej, kosmetologii, ortopedii, rehabilitacji oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i wykazuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej nadzwyczaj precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak bóle nadgarstka, ostroga piętowa, bóle kręgosłupa czy zespół bolesnego barku. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez rehabilitantów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – skuteczna redukcja bólu

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 odrębne aplikatory oraz kanały, co umożliwia zastosowanie terapii u dwóch osób równocześnie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]