Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Jeśli chcesz zamówić panele drewniane, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – najlepiej zrobisz, czekając kilka dni – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC montażu paneli podłogowych

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pokoju. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]