Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ zamówisz uszczelnianie okien PCV.

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na komfort domowników. Okna chronią mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]