W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Potrzebujesz więcej wiadomości o druku 3D na zamówienie? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na http://tinyurl.com/u6knxwv.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego w technologii SLS,SLA, FDM, PolyJet, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi zakładając, że nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno materiały zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najpopularniejsza metoda druku 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, a także możliwość wykorzystania filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany głównie przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich elementów, wygładzonej powierzchni, detali oraz wyrazistych krawędzi.

Druk 3D w technologii SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]