Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest zwykle źródłem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, by rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse firmy profesjonalistom, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole US nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy także napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty obsługi z reguły zwiastują jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci uzyskali stosowne uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]