Planujesz obiad wigilijny dla pracowników? Rozważ zamówienie cateringu świątecznego

Zajrzyj w to miejsce jeśli chcesz zamówić catering świąteczny.

Ostatnie dni roku to czas, który spędzamy na ogół wraz z rodziną, jednakże spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Często pracownicy firmy aranżują je swoimi siłami, przynosząc osobiście przyrządzone smakołyki, jednak w ogromnych zakładach pracy ten model działania się nie sprawdza. Aby więc pomóc sobie podczas planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych w wąskim gronie, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Barszcz czerwony, ryby, krokiety z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Rzecz jasna, na wigilijnym stole muszą zająć swoje miejsce polskie świąteczne smakołyki. To zwłaszcza ryby, np. chrupiący filet z łososia bądź karpia, jak również staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo również zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które najczęściej podawane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, między innymi bez sałatki warzywnej bądź ryby po grecku. Wypada również zadbać o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, kutię z miodem lub lekki sernik.

Jak zamawiać catering świąteczny?

Planowanie Wigilii w firmie powinno się zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć datę wydarzenia oraz dostosować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne oszacowanie potencjalnej liczby gości uroczystości, a tym samym pomoże zamówić optymalną ilość porcji. Dobrze jest skonsultować z załogą menu i wespół wybrać te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest też to, by dowiedzieć się czy ktokolwiek z pracowników ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w ciastach, czy też są w załodze firmy osoby, które nie spożywają mięsa i ryb. Dla tych pracowników należy zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych akceptują zlecenia przez większość grudnia, jednak nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]