Organizacja komunii – wybierz lokal, w którym ugościsz wszystkich zaproszonych

Na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/ znajdziesz aktualną ofertę lokalu na komunię w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, gdyż to na ogół pierwsza istotnie duża impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, iż wszystko skoncentrowane jest tylko na nim. Tym samym rodzice chcą, by ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Zaplanować imprezę w mieszkaniu czy znaleźć lokal na komunię?

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy ugoszczą krewnych we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie sali komunijnej. Obiad dla gości w mieszkaniu jest najczęściej opcją wtedy, gdy aranżujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, ale to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się czasem do stu gości, wskutek czego zazwyczaj organizowane są w restauracjach lub domach weselnych. Jeżeli pragniemy zabukować najodpowiedniejszy lokal, należy wyruszyć na poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ogłoszony termin sakramentu. W okresie komunijnym sporą trudnością może być też zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, dlatego zalecamy wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu menu na komunię. Istotne jest również to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, aby dojazd wszystkich gości z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – nie zapomnij o pamiątkowych zdjęciach

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Zwyczajem stały się również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię musi więc oferować prześliczne, estetyczne wnętrza. Dodatkowym atutem będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, wypada zastanowić się nad wynajęciem animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli napiszemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre typy podarunków, przykładowo wartościową biżuterię albo zabawki z motywami militarnymi.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]