Na czym polega profesjonalny coaching?

Szukasz unikatowej oferty profesjonalnego coachingu? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na janklusak.pl

Pełne spożytkowanie własnych możliwości może być niełatwe. Czasami źródłem kłopotów są przeszkody psychologiczne, innym razem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Bez względu na przyczynę, takie przeciwności bywają szalenie uciążliwe i praktycznie uniemożliwiają rozwój osobisty bądź zawodowy. Co najgorsze, pokonanie ich samodzielne jest w szeregu przypadków jest niewykonalne albo przynajmniej nadzwyczaj trudne. Z tej przyczyny powinno się wspomóc się wiedzą zawodowców. Tym bardziej, że techniki, z których korzystają obecnie coache, w wielu casusach są niesłychanie skutecznym instrumentem w usunięciu trudności stojących na drodze do zdobycia zamierzonych celów.

Profesjonalny coaching. Jak wygląda praca z coachem?

Praca z coachem rozpoczyna się od obustronnego poznania się. Aby osiągnąć planowane efekty, na początku kluczowe jest niewątpliwie zbudowanie swoistego rodzaju zrozumienia oraz obopólnej ufności. Podczas pierwszych spotkań – które można przeprowadzić za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych albo przez telefon – coach pozna również priorytety, umiejętności i cechy charakteru swojego klienta, a także uzgodni z nim program działania. W toku współpracy zazwyczaj prowadzi się parę sesji coachingowych (w dwutygodniowych interwałach), trwających przeważnie 1,5 godziny. Ostatnie spotkanie to natomiast sposobność do ocenienia działań i sprawdzenia, jak klient będzie sobie radził z danymi przeszkodami samodzielnie. To, które zagadnienia będą poruszane w ciągu sesji coachingowych zależy od priorytetów osoby zwracającej się o pomoc – może to być zwiększenie jego skuteczności lub podwyższenie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Czy należy rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na coaching można zdecydować się w rozlicznych sytuacjach. Jedną z najistotniejszych pobudek uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć kompletnego użycia własnego potencjału w celu rozszerzenia kwalifikacji personalnych albo zawodowych. Coach psycholog może też w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, np. ucząc, w jaki sposób redukować obawy oraz pogłębiając stopień satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]