Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie każde schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi technikami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku uszkodzonych dziąseł, konieczności wykonania sztucznych zębów czy koron, dużych ubytków zębów oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu guzy bądź narośle. Jakie techniki są zatem stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, aby zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub pacjentów po złamaniach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją chorych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Warto więc powiedzieć parę zdań o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby stosował on tylko nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Sporą wagę ma także atmosfera w gabinecie oraz stosunek dentysty do chorych – dużo powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w sieci lub wśród znajomych.