Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie było to jednak dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz również posiadają sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Współczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się papierosów, alkoholu i gorących potraw. Istotne jest również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają ból i opuchliznę.

Implanty zębowe – jak wybrać specjalistę

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort życia chorych – dlatego tak ważne jest to, aby znaleźć właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno trafimy na istotne wskazówki.