Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Potrzebujesz dowiedzieć się, komu zlecić badania psychotechniczne Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie sprawdź http://www.badaniabielsko.pl

Na bezpieczeństwo na drogach w największym stopniu wpływają kwalifikacje obsługujących jeżdżące po nich auta. Naprawdę ważne jest to dla kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów i komunikacji miejskiej. W ich sytuacji ważne są zarówno kwalifikacje, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego względu kierowcy z takich zawodów w myśl prawa muszą w odpowiednim terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc napisać na ich temat parę zdań. W jakich odstępach powinny być przeprowadzane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Badania psychotechniczne kierowców – jak przebiegają?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta reguła nie dotyczy jednak kierowców, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – powinni bowiem przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Mają one postać rozmowy z kierowcą, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Następna faza badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie przeprowadzane są badania na specjalnych maszynach, podczas których badana jest postrzeganie szybkości, podzielność uwagi umiejętność szybkiego reagowania czy dostrzeganie w ciemności.

Jak nastawić się do badań psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa wizytę z psychologiem, który w jej czasie informuje go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, iż nie dla każdego ich rezultaty będą pomyślne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców można jednak trochę zwiększyć. Jak? W sieci dostępne są różne opisy działania urządzeń, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by wcześniej sprawdzić, jak one funkcjonują.

Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]