Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wypożyczalnia szalunków - sprawdź pełną ofertę

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, ale spotyka się też wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na wysokie koszty nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo często spotykana usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej firmy, warto sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Warto nadmienić również o funkcjonalności, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może generować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się też troska o klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin startu prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze zaś skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa sądzą wcześniejsi klienci.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]