Szukasz projektów domów góralskich? To musisz wiedzieć

Dowiedz się więcej o domach z bali Kraków.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy betonowe. Dziś jednak zaobserwować możemy to, że zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane posiadają wszak wiele plusów. Najważniejszym jest na pewno styl – pasują zarówno do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Istotne jest też to, iż domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są wznoszone tylko z naturalnych materiałów. Drewno może też pochłaniać promieniowanie wydzielane przez telewizory i oczyszczać powietrze, a to powoduje, że ich mieszkańcy wydajniej sypiają i chronią swoje płuca.

Rodzaje projektów domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są oczywiście te przywodzące na myśl góralską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, zaś styl ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym guście. Nierzadko także widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – między innymi elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zamówić również, kiedy zamierzamy wznieść je poza Tatrami.

Projekty domów góralskich – jak znaleźć specjalistę?

Pamiętajmy, iż na komfort życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl którego jest wzniesiony. Dlatego decydując się na takie wyjście, warto obejrzeć wcześniejsze projekty twórcy i wyszukać, co myślą o nim wcześniejsi klienci. Istotne jest, by w jego teczce znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy pewność, iż nasze zlecenie zostanie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy wyborze warto też sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wzniesie dom – dzięki temu inwestycja skończy się szybciej.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]