Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Jeśli szukasz podpór szalunkowych, powinieneś odwiedzić ten adres.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, prekursorskimi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]