Okna drewniane – sposób na elegancki wygląd domu

Okna drewniane producenci. Zdobądź więcej informacji.

Okna wykonane z drewna powszechnie kupowane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten naturalny materiał zapewnia estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Nie tylko jednak wygląd jest istotną zaletą tych okien. Jakie są inne kwestie, dla których warto je wybierać, nawet jeśli ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem domu, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też decydować się na różne gatunki tego surowca, które mogą mieć różny wygląd, barwę bądź rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być zatem doskonałym produktem do wytwarzania różnych rodzajów elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe istotne zalety okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec daje różnorakie możliwości jeżeli chodzi o produkcję okien. Mogą one mieć bardzo różny wygląd i stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne kształty. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnawiania starych budowli, znakomicie spisuje się również w domach osób cierpiących na alergie. Nie ma w sobie żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz pozytywnie działa na samopoczucie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych zalet należy poza tym dopisać fakt, że znanych jest mnóstwo dobrych metod wydłużania żywotności okien z drewna, jak również fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest bardzo prosty i nie zagraża środowisku. Wszystko to sprawia, iż drewniane okna są lepsze aniżeli okna wytwarzane z plastiku czy PCV.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]