Budowa domów z bali – charakterystyka domów wznoszonych w technologii zrębowej

budowa domów drewnianych Kraków, budowa domów z bali

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej wyglądają wyjątkowo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że też pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy z bali najczęściej zobaczyć można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są dzisiaj popularne także w innych regionach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być wznoszone we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, trzeba zadbać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ukażą się niemiłe niespodzianki.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]