Budowa domów drewnianych – nowoczesny dom z nutką tradycyjności

Dowiedz się, jak zamówić budowę nowoczesnych domów drewnianych.

Szereg osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także ogromnymi stratami energii. Obecnie wygląda to w stu procentach inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy drewniane, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to obecnie świetny przykład na to, jak efektywnie można łączyć tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu góralskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują także innego rodzaju nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, polecają dobór odpowiednich okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można nierzadko w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt fachowcom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]