Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Więcej informacji o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować właściwy rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]