Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek – co warto o tym wiedzieć?

powiększanie ust kielce, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od dawna wykorzystywany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w licznych zabiegach medycyny estetycznej. Kwas ten ma wiąże duże ilości H2O, dlatego dodawany jest powszechnie do peelingów bądź serum nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach zwierząt i ludzi, zatem niezwykle rzadko wywołuje alergię. W medycynie estetycznej natomiast ten związek stosowany jest przeważnie do wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich), kształtowania konturów twarzy, jak również powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowym

Intencją wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest nie tylko związanie w skórze H2O (jedna cząsteczka kwasu potrafi związać około 250-ciu cząsteczek H2O!), ale też pobudzenie fibroblastów do wyzwalania pokaźniejszej ilości kolagenu, a w następstwie spowodowanie, iż skóra odzyska dawną sprężystość. Popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, zwłaszcza tych tworzących się w okolicy nosa i ust (tzw. fałd nosowo-wargowych), bruzd na brodzie i przy oczodołach bądź poziomych zmarszczek czołowych. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co powoduje, że bruzda po kilku minutach jest niezauważalna. Do zabiegów wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej stabilny, a zatem znacznie trwalszy. Wolniej się metabolizuje, z tej przyczyny skutki zabiegu są dostrzegalne nawet do dwóch lat.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg trwający mniej więcej trzydzieści minut

Nie licząc wypełnienia zmarszczek oraz modelowania twarzy, powszechnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez kliniki medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego na ogół osoby niezadowolone z kształtu oraz objętości ust lub których usta są asymetryczne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa z reguły pół godziny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wprowadza się w wybrane miejsca ust za pomocą tzw.“tępej igły”, czyli kaniuli. Prawidłowo wykonany zabieg skutkuje jędrnymi, bardziej regularnymi, lecz wciąż naturalnie prezentującymi się ustami.

“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]