Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Zobacz trasy rowerowe w Małopolsce na https://tinyurl.com/29xhedsp.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Opisujemy ciekawe, popularne oraz nowe, jednak z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej kultowe oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, lecz jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich uroczy pejzaż – przy odpowiedniej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Ciekawe atrakcje w Małopolsce / Piękne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec wypada wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie tylko amatorów, lecz również uznanych alpinistów i himalaistów.