Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/ znajdziesz korzystną ofertę skitur.

Większa część osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej jedynie po to, żeby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury – zalecane jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwykłym relaksem w górskim domku i okazjonalnym zjazdem z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zaznawać ich czaru w trakcie stosunkowo wyczerpujących, lecz przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów tras, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Nie wiesz, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to instruktora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są niewątpliwie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam idealne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. m n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw okaże się dostosowana do zdobytych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o doradztwo organizatorów skitur i ich instruktorów.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]