Urządzenia do oczyszczania powietrza – jak wybrać najlepsze?

Nawet rezydentom niewielkich polskich miasteczek doskwiera problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z bardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Ciągnący się przez lata brak ustaw dotyczących instalacji grzewczych oraz sankcji za spalanie w kominkach niebezpiecznych surowców, jak m.in. produkty z gumy czy plastiku, spowodowały ogromne zapylenie powietrza. Wpływa to niekorzystnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można więc zatroszczyć się samodzielnie o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza – pozbądź się pyłu PM2.5

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które państwa wysoko uprzemysłowione muszą jak najszybciej rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu ich mieszkańców. Będzie to zapewne wieloletni oraz trudny proces. Jednakże miast czekać, aż poprawi się jakość powietrza, można już w tej chwili samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu domowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można efektywnie odfiltrować drobiny pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), jak również większość grzybów i mikroorganizmów, powodujących często poważne schorzenia. Plusy posiadania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie zwłaszcza osoby cierpiące z powodu alergii bądź astmy, ale i ludzie zdrowi ekspresowo zauważą dobroczynny wpływ czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – które kupić?

Obywatele silnie rozwiniętych terenów bądź przebywający wzdłuż często uczęszczanych dróg powinni zaopatrzyć się w oczyszczacze, które efektywnie uporają się z dużą zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj głównie o przechwycenie drobnych pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W toku oczyszczania powietrza urządzenie powinno też pozbyć się z niego nie tylko bakterii, zarazków oraz zalążków grzybów, ale również groźnego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w większym lub mniejszym stężeniu. Zamawiając urządzenie do oczyszczania powietrza, powinno się zwrócić uwagę czy ma ono odpowiednie certyfikaty.