Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Jeśli chcesz nabyć sztylpy, odwiedź ten adres

Według wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach zazwyczaj znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]