
Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny oraz wygodny w użytkowaniu. Należy również pamiętać, że jest to ciekawy element aranżacji pokoju dziennego. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród wielu rodzajów stolików. Który jednakże będzie najodpowiedniejszy?
Jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do mieszkania?
Przy wyborze stolika trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń pokoju dziennego? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać czasopisma lub książki? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może uprościć nam dopasowanie stolika do naszych wymogów.
Rodzaje stolików kawowych
Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko efektywnie zaplanować niewielką przestrzeń salonu, ale też bez trudu zadbać o jego czystość. Można zastanowić się również zakupem modelu ze zdejmowanym blatem.
W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, warto zastanowić się nad kupnem stolika z kolistym blatem, który zajmuje mniej miejsca niż te kwadratowe. Oryginalnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i efektowne.
Powodzeniem cieszą się też stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, żeby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego stoliki w formie hexagonu można swobodnie układać z dowolną liczbą elementów. Z kolei tym, którzy często pijają kawę w towarzystwie, zaleca się ławy lub stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.
Praktyczne porady
1. Stolik z kolistym blatem będzie dobrym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to można rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), np. wykonanego z palet. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pieńka czy zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, czyli około 50-55 centymetrów. Jeżeli planujemy umieścić go z boku szezlonga, to optymalnie powinien sięgać do wysokości podłokietnika.