Poznaj różne rodzaje kontenerów

kontenery otwarte, kontenery stalowe

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak wiele typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, gruz, złom, jak również zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

Do przewożenia ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]