Opony do motocykli – stawiaj na jakość i właściwe dopasowanie

Potrzebujesz opon motocyklowych? Sprawdź www.legato-motocykle.pl.

Niezaprzeczalnie jednym z kluczowych podzespołów motocyklu są opony. To jedyne części, które w trakcie jazdy bezpośrednio dotykają podłoża drogi, w związku z tym to one w wysokim stopniu wpływają na osiągi, bezpieczeństwo oraz wygodę jazdy. To silne powody ku temu, aby ich wybór rzetelnie zaplanować i nie wypatrywać oszczędności poprzez kupno najtańszego ogumienia. Na co jednakże zwrócić uwagę, żeby być pewnym, że wybieramy opony najlepszej jakości, a równocześnie stosownie dostosowane do modelu motocykla, rodzaju przemierzanych najczęściej tras oraz naszych upodobań?

Opony motocyklowe – wpływają na stabilność oraz sterowność pojazdu

Każdy model motoru ma przypisany jeden rozmiar kół, którego nie zaleca modyfikować. Wprawdzie w przypadku samochodów taka podmiana rozmiaru często jest uzasadniona, to dla kierowców motocykli przeważnie źle się kończy. Kupując opony motocyklowe trzeba więc dokładnie stosować się do wskazówek producenta jednośladu, gdyż korzystanie z źle dobranego ogumienia może bardzo wpłynąć na stabilność oraz sterowność pojazdu.

Opony motocyklowe – indeks prędkości i nośności

Szukając opon motocyklowych, trzeba uwzględnić też inne ich cechy, za pomocą których ściślej dopasujemy je do preferowanego stylu jazdy. Duże znaczenie ma indeks nośności, który sygnalizuje, jakie maksymalne obciążenie uniesie dane ogumienie. Kluczowy jest jednak indeks prędkości – im jest wyższy, tym większą prędkość uda się osiągnąć na tych oponach.

Diagonalne, a może radialne

Podczas kupna opon motocyklowych warto zwrócić uwagę także na kontur ich osnowy, na tak zwany karkas. Pod tym kątem odróżniamy 2 rodzaje opon – diagonalne i radialne. Te pierwsze, ze względu na prostą konstrukcję i nadają się głównie do jazdy terenowej. Opony radialne zaś wyróżniają się wyjątkową sztywnością i promienistym ułożeniem osnowy, co sprawia, że są najlepszym wyborem do maszyn wyczynowych.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]