Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Dowiedz się więcej o okiennicach dekoracyjnych.

Urządzając pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na okna. Zwykle wybiera się szablonowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które niekiedy łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mało znane w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego wykonywane są okiennice wewnętrzne typu shutters

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek domowników. Wytwarza się je z PCV, listw drewnianych, jak również z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się z reguły na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale większość z nas zapewne kojarzy je z telewizji czy kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Nowej Zelandii czy Afryce Południowej.

Shuttersy nadają pomieszczeniom niezmiernie atrakcyjny wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko doskonale się prezentują, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy świetnie komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i da się je umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niesłychanie wytworny wygląd, zatem podnoszą wartość posesji. Trzeba również zaakcentować, że nachylenie lameli shuttersów jest ustawia się bez pomocy łańcuszków, co właściciele zwierzaków lub rodzice małych dzieci, które zagmatwać wystające łańcuszki, uznają zapewne za sporą zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]