Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Chcesz kupić listwę podłogową? Sprawdź https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało ważnym elementem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli oraz ochraniają najniższą część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]