Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

Kapsułki Nespresso zamienniki. Uzyskaj więcej informacji

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. Współcześnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wytwarza wiele renomowanych firm.

Czy można nabyć zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Venezia, Trieste i Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty palonego drewna, pieczonego chleba czy suszonych owoców. Inni cenieni włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, Amaretto, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate oraz Vanilla.

Opakowania dostępne w większości sklepów zawierają najczęściej 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, kiedy klient ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]