Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Potrzebujesz toczka jeździeckiego? Wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można kupić 2 typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi atestami, jak również umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]