Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Zamów kapsułki kawy do ekspresu

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach jednakowo dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie przygotowaną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zwykle ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można kupić kompatybilne kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]