Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

drukarki 3D, 3D drukarka

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej sprzedaży, działają między innymi w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie oraz urządzenia. Oszacowano, iż wykorzystując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można nieomalże o 90% zmniejszyć wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Nadrzędne idee pracy specjalistów firmy Stratasys to zapewnianie najwyższej jakości usług i urządzeń, a także pomoc techniczna oraz merytoryczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku 3D? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w nowej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się ergonomiczną budową i łatwą obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, jak również precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, w związku z tym można wydrukować tożsame makiety, do czego dąży się z reguły w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w rozlicznych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany wydruk jest solidny i dokładny, a podczas procesu drukowania nie tworzą się odkształcenia ani przemieszczenie się warstw.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]