Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

Sprawdź, gdzie nabyć bryczesy do jazdy konnej.

Jazda na koniu wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, godzin pracy i wielu wyrzeczeń, ale również odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie ograniczać ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z materiałów najwyższej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak wybrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje także łydki i uda. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny podczas jazdy. Istotne są również walory użytkowe – liczne kieszonki i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]