Czy rękawice na motor są niezbędne kierowcy?

Rękawice na motor znajdziesz na https://tinyurl.com/y4xfufhj.

Zakup rękawic jest na ogół najniższym wydatkiem na zakupowej liście motocyklisty, jednakże ich odpowiedni dobór jest niezmiernie ważny. Wielu znawców sądzi, iż są one nawet fundamentalną – rzecz jasna zaraz po kasku – częścią motocyklowego wyposażenia. Podczas wypadku ludzie automatycznie podpierają się rękoma, skutkiem czego to one absorbują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor powinny więc chronić dłonie, ale również muszą zapewnić im maksymalny zakres ruchu w trakcie jazdy. Ich wybór nie jest zatem łatwą kwestią. Na co należy zwrócić uwagę przy ich kupnie? Jak dobrać typ, który będzie stosowny do panujących w tym momencie warunków?

Rękawice na motor – główne rodzaje

Kupując rękawice na motor, wskazane jest pomyśleć na początku o tym, w jakich sytuacjach będziemy ich używali. Rozróżnia się kilka odmian rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe przystosowane są przede wszystkim do potrzeb kierowców ubóstwiających szybką jazdę. Jeżeli jednak wolimy bardziej opanowany styl jazdy, powinniśmy kupić rękawice miejskie lub turystyczne (te drugie zostały uszyte tak, żeby zapewnić wysoką wygodę w trakcie długodystansowych tras). Motocykliści wybierający off-road, powinni zaś kupić rękawice cross, które dedykowane są do niezbyt szybkiej jazdy na miękkiej drodze i nie powinny być wykorzystywane do jazdy po asfalcie. Oprócz tego całkiem osobnym typem rękawic są rękawice przeciwdeszczowe, które zapewnią ciepło i bezpieczeństwo dłoni w ciężkich warunkach pogodowych.

Rękawice motocyklowe – kupuj te, w których wykorzystano mocne materiały

Przy wyborze rękawic na motor warto obowiązkowo mieć na uwadze to, z jakich materiałów są one uszyte. Zalecamy te wyprodukowane ze skóry – z reguły kangurzej, bydlęcej albo koziej, a także te wzmocnione elementami z kevlaru i innymi tkaninami o wysokiej wytrzymałości. Można także wyposażyć się w przydatne akcesoria do rękawic na motor. Są nimi przykładowo wkładki, które zagwarantują komfortową podróż też zimą.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]