Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

kapsułki do ekspresu tchibo cafissimo

Technika zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana w końcu lat 70-tych i za czasem pozyskiwała sobie miliony miłośników. Ten praktyczny proces pozwala na przyrządzanie napoju wysokiej jakości wyjątkowo prostą metodą – należy włożyć kawę w kapsułce do zasobnika w odpowiednim urządzeniu, dodać wodę do pojemnika i zaledwie po kilkunastu sekundach można cieszyć się aromatycznym napojem.

Kawy single origin z Etiopii i Brazylii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Istnieje parę systemów takiego parzenia kawy. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych na świecie jest ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo odróżniają się formą od innych, co przez narzucało klientom wymóg zaopatrywania się w kawę od jednego producenta. Kwestia ta tyczyła się każdego systemu w kapsułkach, jednak w ostatnich latach oferowanych jest w sprzedaży – także w naszym kraju – sporo ich zamienników. Firma Italian Coffee produkuje kapsułki do wielu systemów, w tym także zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo producent ten posiada linię kaw speciality, czyli tzw. kaw single origin. Taka kawa cechuje się tym, że pochodzi z jednego zbioru, uprawy i gatunku. Smak takiej kawy jest niepowtarzalny, bowiem uformowało go wiele przeróżnych czynników, między innymi konkretna pogoda panująca w roku wzrostu roślin. Dodawanie do kaw speciality mleka lub dodatków aromatyzujących zagłusza ich specyficzny nuty smak. W sklepach kupimy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Kolumbii oraz Etiopii (arabika), jak również Angoli (robusta). W tych ziarnach mocno dostrzegalne są nuty kwiatowe, czekoladowe i kakaowe.

Ile kosztuje kawa z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Urządzenia do kawy w kapsułkach zdają egzamin zarówno w domu, jak i w pensjonatach czy urzędach. Cena kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wygórowana – przeważnie zamyka się w widełkach 1,10-1,50 zł. Świadczy to, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli identyczny napój podawany w kafeteriach w galerii czy na stołówkach w biurze. Niewysokie ceny i nowoczesny design urządzeń na kapsułki powodują, iż coraz częściej pojawiają się one w naszych mieszkaniach. Z ich pomocą podamy znajomym najlepszej jakości kawę w trakcie weekendowych spotkań, a zarazem sami będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy do ciasta, nie zamartwiania się o gigantyczne koszty. Jeżeli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się wcześniej czy są zgodne z posiadanym przez nas ekspresem.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]