Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Zamów części do Citroena

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej pojazdy w naszym kraju są doceniane ze względu na przystępną cenę, wysoką dostępność oraz przede wszystkim za sporą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C1, C2, C3, C-Elysse, C-Crosser, Jumper, Xsara, Saxo, Nemo i Xantia. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, że prędzej czy później będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części zamienne do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim olej silnikowy, płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji i płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, potrzebują również elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Gdzie ekonomicznie i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach cechują się niską jakością, co źle wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszystkie niezbędne części można zamówić online.

France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]