Co daje oczyszczacz powietrza?

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery dotarła już do świadomości statystycznego Polaka i sporadycznie bywa bagatelizowana. Mieszkańca Polski mają świadomość, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, wyraźnie oddziałuje na nasze zdrowie. Jednak dopóki nie zostaną zastosowane systemowe rozwiązania, każdy może sam zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na polskim rynku

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym większa groźba obecności dużego stężenia PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń układu oddychania podatni są głównie mieszkańcy większych miejscowości oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu zminimalizować negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak m.in. Airdog, Blueair bądź Wood’s, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to w tej chwili coś nowego na rodzimym rynku. Co kluczowe, poza eliminacją z atmosfery zanieczyszczeń, nieraz posiadają one również inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły i drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza produkowane są w wielu rozmiarach, wobec tego łatwo znajdziemy urządzenie stosowne do danej objętości mieszkania. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego bez wysiłku daje się je przesuwać między pomieszczeniami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one też drobnoustroje oraz grzyby, które mogą być przyczyną licznych reakcji uczuleniowych czy też chorób, a także groźny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym gwarantuje głębszy sen. Część urządzeń posiada też detektory alarmujące o obecności CO2. Zakup oczyszczacza powietrza rekomenduje się głównie osobom cierpiącym na alergie.