Buty sportowe to komfort i lepsze wyniki w czasie treningu

Więcej informacji o butach sportowych.

Codzienny jogging, trening na siłowni czy uczestnictwo w grach zespołowych nakłaniają do tego, aby odpowiednio zadbać o stopy. Tych aktywności nie powinno się przez długi okres wykonywać w typowym obuwiu, skutkiem tego tak ważne jest zakładanie butów sportowych.

Zadanie obuwia sportowego – nie tylko wygoda w czasie treningu

Większość z ludzi łączy obuwie sportowe głównie z wygodą ich użytkowania i ciekawą estetyką. Nie zauważamy ich specyficznych cech, jednak instynktowne czujemy, że stopy czują się w takich butach lepiej. To dlatego buty sportowe nierzadko nosimy też w trakcie pracy, szczególnie, jeśli wykonujemy fach, w którym długo stoi się lub chodzi – spostrzegamy je na stopach profesorów, lekarzy oraz pracowników sklepów. Tymczasem w przypadku sportowców noszenie butów opracowanych do uprawiania konkretnego sportu umożliwia im nie tylko zdobywanie lepszych wyników, ale także zredukowanie groźby możliwych urazów. Obuwie koszykarskie ochrania kostkę i goleń graczy od możliwych kontuzji w czasie wyskoków, podeszwy butów do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, korki piłkarskie gwarantują graczom przyczepność i umożliwiają momentalną zmianę pozycji zarówno na trawie, jak i sztucznej nawierzchni boiska, identycznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieg po parkiecie. Obuwie sportowe jest więc inwestycją w lepsze rezultaty sportowe i w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego pospolitymi adidasami!

Jeśli dla praktykowanej przez nas dyscypliny sportu produkuje się specjalne buty, nie warto zastępować ich pospolitymi tenisówkami. Nawet tak łatwa czynność jak jogging w nieodpowiednich butach z marketu może doprowadzić do urazów. Nie warto również oszczędzać na butach sportowych – na jego wysoką cenę wpływają lata poświęcone przez producentów na obserwację mechaniki konkretnej dyscypliny sportu oraz ulepszanie technologii produkcji takiego obuwia. Obuwie uszkodzone bądź noszące wyraźne ślady zużycia, powinno się jak najszybciej wymienić na nowe, ponieważ niewątpliwie nie spełnią ono już swoich zadań, co także może spowodować kontuzje podczas treningu.

RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]