Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Chcesz nabyć buty do jazdy konnej? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje na popularności. Oczywiście nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeżeli zna się liczne walory tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich mięśni, ćwiczenie dobrej postawy, a także poprawienie kondycji. Ponadto ma dobroczynne działanie na samopoczucie: niweluje napięcie, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Żeby jednak całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy odpowiednio dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety a może oficerki?

Wyróżnia się dwa główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są zdecydowanie krótsze, ponieważ sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym zapewniają osłonę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania otarć i siniaków. Sztyblety są dużo tańsze, niemniej jednak nabywając je powinno się nie zapominać o tym, by wyekwipować się także w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z czego wytwarza się buty do jazdy konnej?

Podczas wyboru butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. W sprzedaży znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia droższe, ale warto się na nie zdecydować z uwagi na większą trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Polecane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybciej przyjmuje docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, jakkolwiek jej zaletą jest niższa cena.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]