Blachy na rąbek stojący – gdzie się je stosuje?

Więcej o blasze na rąbek.

Panele dachowe na rąbek to coraz częściej stosowana forma pokrycia dachowego. Jakie cechy wyróżniają ją od innych materiałów wykończeniowych? Dlaczego warto w nie zainwestować? Prezentujemy panele dachowe na rąbek stojący i sposoby ich użycia.

Blachy na rąbek – zalety i przeznaczenie

Blachy na rąbek stojący wspaniale godzą funkcjonalność z walorami estetycznymi, dlatego zdobywają coraz większe grono entuzjastów. Bardzo dobrze prezentująca się i mocna blacha na rąbek może być stosowana zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i obiektach budowlanych, w których potrzebna jest zmiana paneli dachowych. Ten materiał wykończeniowy może być użyty na dachach dwuspadowych oraz płaskich, a także tam, gdzie więźba jest skomplikowana. Blachy na rąbek stojący są transportowane na teren budowy w formie niezbyt dużych arkuszy. Można je zamontować błyskawicznie i stosunkowo łatwo. Tego typu pokrycie dachowe jest mocne, odporne na korozję i doskonale pasuje do różnorodnych stylów architektonicznych (np. do stylu dworkowego czy minimalistycznego).

Blachy na rąbek stojący – obniż wydatki związane z budową

Blacha na rąbek przewyższa standardowe dachówki pod względem odporności oraz wykorzystanej technologii. Panele dachowe są wykonywane z grubej blachy, a następnie powleczone dodatkową warstwą zapewniającą protekcję przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jak np. promieniowanie UV czy opady. Blacha na rąbek jest do kupienia w wielu wariantach, co pozwala na dostosowanie jej do indywidualnej wizji projektanta. Nowoczesne pokrycia dachowe pomagają także obniżyć koszty związane z budową – zdecydowanie zmniejszają liczbę ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Postanawiając o wykorzystaniu paneli dachowych na rąbek, warto zaopatrzyć się w ten budulec bezpośrednio w sklepach firmowych.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08