Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Dowiedz się, gdzie zamówić poprzeczki na relingi dachowe.

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie wypoczynku sprzęty. Zwykle nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić głównie narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność auta znacznie zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale także nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, ponieważ ma opływowy kształt. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na tył i dach pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem deski snowboardowe, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]